Ogólnopolska olimpiada przedmiotowa „SOWA”

W dniach 6 – 8 maja 2014 Wiedza i Edukacja organizuje ogólnopolską olimpiadę przedmiotową „SOWA”. Olimpiada ma na celu sprawdzenie wiedzy i umiejętności uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z następujących przedmiotów: język polski, matematyka, przyroda, biologia, geografia, historia, język niemiecki oraz język angielski.

Dla każdego przedmiotu oraz grupy wiekowej przewidziany został test składający się z 30 pytań. Do każdego pytania są przygotowane 4 odpowiedzi, z których tylko jedna jest prawidłowa.

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymają dyplom uczestnictwa, a dla najlepszych uczniów zostały przewidziane atrakcyjne nagrody książkowe.

Szczegółowe informacje oraz pełny zakres tematyczny konkursu znajdują się w zakładce „SOWA”.

Aby wziąć udział w konkursie należy zgłosić szkołę do 14 kwietnia 2014.